Plavby v Praze

Plavby v Praze

Objevte kouzlo našeho hlavního města z hladiny řeky.

Praha není jen město sta věží a legend, ale velkým fenoménem jsou také plavby po řece Vltavě. Říká se, že jestli je z koně nejlepší pohled na svět, tak z řeky je nejkrásnější pohled na Prahu.

Vltava u svých břehů hostí desítky lodí všech velikostí a typů. Můžete se projet na šlapadle, pronajmout si plavidlo pro partu přátel, ale také vyplout na lodi pro téměř pět set osob. Proti gustu žádný dišputát, každý si na řece vybere plavidlo dle svých představ. Lodě nabízejí pravidelné, vyhlídkové plavby, plavby s obědem nebo večeří, ale i privátní pronájem.

Vyhlídkové jízdy, které většinou trvají kolem hodiny, Vás osvěží v ruchu našeho hlavního města. Krátká pauza v prohlídce města je vždy vítaná, a pokud Vám navíc umožní vidět Prahu z jiného úhlu, dostane Váš zážitek nový rozměr. Projít se po Karlově mostě je cíl každého návštěvníka a není se čemu divit, ale kdo může říct, že pod naším slavným mostem proplul? To je trefa do černého.

Pokud si nevyberete z žádných restaurací na souši, mnohé lodě nabízejí plavbu s obědem či večeří. Spojíte tím praktické se zábavným. Vychutnáte si totiž nejen dobré jídlo, většinou v podobě rautu, ale také výhledy, které nikdy neomrzí. Na večerní plavby se s Vámi navíc naloďují také muzikanti a kapely, takže kdo hledá, najde i kulturní zážitek. V případě deště Vás navíc uchrání kryté paluby, lodě tím pádem skýtají prohlídku za každého počasí, každý den v roce.

Pak se také může stát, že byste si loď přáli pronajmout soukromě. Pro zamilovaný pár, pro skupinu přátel na rozlučce se svobodou, pro zájezd turistů, pro kolegy z práce na vánoční večírek, nebo třeba pro cestovatele sólistu, který chce mít loď jen pro sebe. Ani to není na Vltavě problém. Stačí kontaktovat vybranou loď, nebo se obrátit na kompetentní cestovní agentury, které pro Vás vše zajistí a ušijí na míru.

Většina lodí má svá stanoviště na nábřežích podél centra města, najdete je na Dvořákově, Alšově a na Rašínově nábřeží, ale také např. na Kampě. Od místa začátku se pak odvíjí trasa plavby. Velkým zážitkem je průplav vodní komorou neboli zdymadlem, který pomáhá překonávat výškový rozdíl hladiny řeky a lodím umožňuje doplout až k působivému Vyšehradu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli plavbu, nemůžete udělat chybu.

Mohlo by Vás zajímat