Jazyky:

ruština čeština

Sedláčik Martin

Dobrý den, jmenuji se Martin Sedláčik.

Jsem sice Čech, ale jako každý z mé generace jsem se setkal s ruštinou už na základní škole. Jazykové schopnosti mi ovšem nejvíce pomáhá zlepšovat moje manželka, která pochází z rusky mluvicí rodiny. Mám určitou výhodu. Znám místní prostředí a způsob života lépe než někdo jiný. Práce průvodce je pro mne zároveň hobby.

Pracuji jako průvodce od r. 2006. Provádím skupiny i individuální turisty. Nabízím prohlídky podle přání klientů. Jsou prohlídky pro první seznámení se s Prahou, ale také se zaměřuji i tematicky, například pivní Praha, Pražské kláštery, Jaroslav Hašek a Praha aj.

Nabízím prohlídky celého historického centra Prahy (Nové Město, Staré Město, Josefov, Karlův most, Malá Strana, Pražský hrad, Hradčany, Nový svět, Pohořelec, Strahov, Petřín, Vyšehrad) v různé délce trvání od 2 h. do 5 h. Trasa se dá také rozdělit na několik dní v menším objemu.

Dále organizuji soukromé výlety pro malé skupiny do 6, nebo do 19 osob po jiných městech, hradech a zámcích České republiky: Karlovy Vary, Loket, Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Orlík, Kutná Hora, Žleby, Dobříš, Český Šternberk, Dětenice, Karlštejn, Konopiště, Sychrov, a další.

Mimo republiku do Německa nebo Rakouska, například Drážďany, Norimberk, Regensburg, Mnichov, Vídeň, Salzburk.

Podrobnosti o pražských a mimopražských exkurzích lze domluvit prostřednictvím e-mailu.

Poptat

Oblíbené prohlídky

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn

Židovské město

Židovské město

II. světová válka v Praze

II. světová válka v Praze

Informace o průvodci

Vzdělání

Středoškolské

Pracovní zkušenosti

  • Skupinové a individuální exkurze, Pražský hrad, Vídeň.

Certifikáty

  • Průkaz průvodce Prahou č. 1940, 2006, Pražská informační služba
  • Osvědčení o odborné způsobilosti k výkonu průvodcovské činnosti v oblasti cestovního ruchu č. 7/2006, Hotelová škola a Vyšší odborná škola hotelnictví a turismu Poděbrady
  • Povolení k provázení turistů po Vídni
  • Živnostenský list na průvodcovskou činnost v oblasti cestovního ruchu