Jazyky:

ruština čeština

Linhartová Monika

Dobrý den, vážení a milí návštěvníci Prahy!

Jsem ráda, že Vás mohu přivítat na svém profilu a zároveň Vám představit naše krásné hlavní město. A vězte, že výrok slavného spisovatele Franze Kafky, který tvrdil, že Praha vystrkuje své drápky, kterými Vás uchopí a již nikdy nepustí, je pravdivý.

Dovolte, abych se představila. Jmenuji se Monika Linhartová a vystudovala jsem Filosofickou fakultu UK v Praze, obor obecné středověké dějiny. Činností průvodce se zabývám od r. 1998, kdy jsem absolvovala kurz pro průvodce Prahou u PIS. Tato profese mě naplňuje, obohacuje a zároveň ode mne vyžaduje neustálé sebevzdělání, doplňování informací a práci na sobě samé. Troufám si říci, že za léta praxe znám Prahu a celou Českou republiku velmi dobře, pracovala jsem s klienty nejrůznějšího druhu, zájmů a zaměření (děti, architekti, historici, lékaři, …) a každému jsem se vždy snažila vyjít vstříc. Snažím se o to, aby každá má prohlídka byla jedinečná a odlišná od těch předcházejících. Mým koníčkem je vedle historie také architektura. Dle Vašich přání můžeme pojmout prohlídku Prahy obecně nebo ji zaměřit na určitý cíl (Praha architektonická – gotická, barokní, secesní, Praha literární, Po stopách Franze Kafky, Praha židovská, Pražská strašidla, Praha magická, Pražské parky a zahrady, Pražské zajímavosti, …). Stačí si jen vybrat.

Těším se na Vás!

Poptat

Oblíbené prohlídky

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Hodinová plavba po Vltavě

Hodinová plavba po Vltavě

Drážďany

Drážďany

Informace o průvodci

Vzdělání

Filosofická fakulta UK v Praze

Pracovní zkušenosti

  • Osmnáctiletá praxe průvodkyně CR
  • Ředitelka státní agentury CzechTourism v Moskvě
  • Pedagogická činnost (FF UK, Akademie třetího věku)

Certifikáty

  • 2015: Osvědčení o získání profesní kvalifikace Lektor dalšího vzdělávání
  • 2000: Sertifikat po russkomu jazyku povsednevnogo obščenija , izdal Institut russkogo jazyka imeni A.S.Puškina, Moskva i Ministěrstvo obščego i progessionalnogo obrazovanija Rossijskoj Feděraciji.
  • 1999: Osvědčení o úspěšně vykonané „Zkoušce pro průvodce Židovského Města“.
  • 1999: Osvědčení o úspěšně vykonané „Zkoušce pro průvodce Pražského hradu“.
  • 1999: Osvědčení o úspěšně vykonané „Zkoušce z jazyka ruského“.
  • 1998: Osvědčení o úspěšném absolvování „Kurzu pro průvodce Prahou“, zakončeného kvalifikační zkouškou č. 87/1998/ÚVL.